چقدر از کل بیت کوین های جهان، استخراج شده است؟

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
475 بازدید
سوال شده اسفند 24, 1396 در استخراج بیت کوین توسط miningboxadmin Newbie (10 امتیاز)
دوباره دسته بندی کردن اسفند 24, 1396 توسط miningboxadmin

روزهای گذشته زمان مهمی برای بیت‌کوین بود؛ چرا که استخراج 80% از بیت‌کوین هایی که در جهان وجود خواهند داشت، به پایان رسید. این یعنی تنها 20% دیگر باقی مانده تا استخراج کنندگان بتوانند به استخراج آن بپردازند. همین امر باعث سخت تر شدن دستیابی به بیت‌کوین به مرور زمان می شود.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده اسفند 24, 1396 توسط miningboxadmin Newbie (10 امتیاز)

به گزارش کوین ایران و به نقل از سایت خبری news.bitcoin.com، تا به حال 16.800.000 بیت‌کوین استخراج شده است؛ این یعنی تنها 20 درصد دیگر باقی مانده که استخراج کنندگان بتوانند بدست بیاورند. ساتوشی ناکاموتو پروتکل بیت‌کوین را با راه اندازی کد آن در سال 2009 معرفی کرد؛ در همان زمان، عدد مشخصی برای تعداد بیت‌کوین هایی که در نهایت می توانند در جهان وجود داشته باشند، تعیین شد. این عد  د که ناکاموتو آن را روی 21 میلیون تنظیم کرده، هرگز اضافه نخواهد شد.

how many bitcoins are mines 390x179 چقدر از کل بیت کوین های جهان، استخراج شده است؟

تنها 4.2 میلیون بیت‌کوین برای استخراج باقی مانده است

این بدان معناست که در نهایت، در دنیا تنها 21 میلیون بیت‌کوین وجود خواهد داشت، نه کمتر، نه بیشتر. تاکنون، طرح خالق بیت‌کوین و استخراج کنندهای آن توانسته اند این قانون را از تغییر یافتن توسط قدرت هش، حفظ کنند. هرچند که بعضی از نظریه پردازان بر این باورند که امکان افزایش عدد 21 میلیون، از طریق برخی از روش های دستکاری وجود دارد؛ روش هایی مثل حمله 51 درصدی و یا حمله Sybil. البته تا به امروز که نزدیک به یک دهه از عمر این ارز رمزنگاری شده می گذرد، هیچ ** نتوانسته قانون موجودی 21 میلیون عددی را بشکند.

80 درصد از تمام بیت‌کوین هایی که می توانند وجود داشته باشند استخراج شده است

حل مساله ژنرال

برخی بر این باورند که ساتوشی توانسته یکی از سخت‌ترین معادلات یعنی Byzantine General’s problem (مساله ژنرال‌های بیزانس) را حل کند؛ این مساله یک نقص امنیتی ست که دانشمندان علم کامپیوتر را برای چندین دهه مشغول خود کرده است. اساسا این مشکل در شبکه های توزیع شده وجود دارد؛ مساله ژنرال می تواند باعث خطا و یا نقوص امنیتی شود و در نتیجه امکان حمله را آسان تر کند. این امر، کار را برای پروتکل‌ها به منظور اثبات هر چیز سخت می کند؛ چرا که ممکن است یک گواه غیر قابل حل در شبکه وجود دارد.

ساتوشی چیزی به نام “گواه اثبات کار” یا Proof of work در پروتکل اصلی بیت‌کوین قرار داده است. این معیار اقتصادی، کار را برای حمله سخت می کند؛ چرا که باعث می شود تهدیدهای وارده به شبکه، پر هزینه و نیازمند زمان زیادی باشد. برای اولین بار در دنیای محاسبات دیجیتالی، ساتوشی یک دارایی را معرفی کرد که نمی توان آن را کپی کرد و یا دوبار خرج کرد.

در عین حال، وی برای عرضه، محدودیت ایجاد کرد که همین امر باعث ایجاد کمیابی دیجیتالی می شود. طلا به این دلیل ارزشمند که عرضه آن و در واقع مقداری که از آن در جهان وجود دارد محدود است؛ در نتیجه چون “کمیاب” است، ارزشمند می شود. ساتوشی چنین چیزی را در دنیای دیجیتالی و برای بیت‌کوین ممکن ساخت.

کمیابی دیجیتالی و نصف شدن بعدی

گفتیم که تنها 21 میلیون از این ارز در جهان وجود خواهد داشت؛ هر چه تعداد آن کمتر شود، بدست آوردن آن نیز سخت تر خواهد شد.

در بسیاری از موارد، وقتی یک دارایی محدود است و دسترسی به منابع آن سخت است، این موجودی باعث ایجاد تقاضا در بازار می شود. عرضه بیت‌کوین و موجودی آن، نشان دهنده شکافی بزرگ بین تعداد کلی این ارز و تعداد افرادی ست که می خواهند آن را بدست بیاورند. اکثریت افراد جامعه بیت‌کوین بر این باورند که این کمیابی دیجیتالی به مرور زمان باعث ارزشمندتر شدن بیت‌کوین می شود.

شکل زیر نمایانگر منابع محدود و درخواست های نامحدود است.

how many bitcoins are mines 2 390x182 چقدر از کل بیت کوین های جهان، استخراج شده است؟

کمتر از دو سال دیگر، باتوجه به میزان رشد قدرت هش ( قدرت پردازش) شبکه بیت‌کوین، پاداش نصف می شود. پاداش همان مقدار بیت‌کوینی ست که به استخراج گران، بابت تلاششان برای استخراج داده می شود.

این بدان معناست که استخراج کنندگان از آن پس، به جای دریافت 12.5 بیت‌کوین بابت هر بلاکی که استخراج می کنند، 6.25 بیت‌کوین دریافت خواهند کرد. اینکه هر 4 سال یکبار، میزان پاداش نصف شود، یک اجماع و توفق نظر کلی در شبکه است؛ این موضوع باعث سخت‌تر شدن بدست آوردن بیت‌کوین، حتی برای انبارهایی که پر از پردازنده و دستگاه استخراج هستند می‌شود. البته قیمت این ارز هم باید به میزانی بالا برود که بتواند هزینه های مربوط به استخراج را جبران کند.

how many bitcoins are mines 3 390x146 چقدر از کل بیت کوین های جهان، استخراج شده است؟

Bitcoin blockchain cryptocurrency mi

326 سوال

561 پاسخ

327 دیدگاه

6,392 کاربر

به بخش پرسش و پاسخ تخصصی سایت ماینینگ باکس خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه در حوزه بیتکوین و کریپترکارنسی ها.


لطفا قوانین سایت را مطالعه فرمایید.

با سپاس
MiningBox

محبوب ترین برچسب ها

ماینینگ دستگاه استخراج بیت کوین استخراج استخر استخراج antminer s9 استخراج بیتکوین بیت کوین، بیت کوین مبتدی انتماینر s9 کارت گرافیک 8 گیگ کارت گرافیک کیف پول رمزارز ماینینگ، کارت گرافیکی پنل استخراج از طریق cpuو gpu antminer ایتریوم نرم افزار pool اموزش، سرمایه گذاری بررسی آنتایم ماینینگ ، نحوه واریز کوین ها از استخر به کیف پول،مبتدی ریگ اتریوم بلاکچین تریدکردن آموزش دستگاه استخراج بیت کوین ،برق مصرفی ماینینگ،استخراج، استخراج کوین خرید بیتکوین مادربورد کنترل پنل کاهش،هش،ریت استخراج مونرو، هش ریت، درامد استخراج بیت کویین کیف‌پول معاملات ارزی نسبت قیمت و بیشترین بازدهی مونرو کلود مایینیگ نصب mining pool سیاکوین a3 استخراج با کارت گرافیکی، تجربه ( ، )اطلاعات، تجربیات بیتکویین،لایت کویین dual mining ارزشگذاری بهترین کارت گرافیک کسب بیتکوین استخراج،ماینینگ،ماینر،بیت کوین،بهترین دستگاه،پول antminer، برق مصرفی antminer a3 ماینینگ ، کارت گرافیک ماینر گیت zclassic نرم افزار ماینینگ،سیستم عامل ماینینگminergate،ethos، دستگاه استخراج اتریوم بهترین قطعات برای استخراج اتریوم d3 اعتماد، پشتوانه antminer s7 تامین برق هش ریت، ماینرینگ استخراج.org سختی استخراج exchanger کوین استخراج زیکش لایت کوین s9 ایتریم کلاسیک قدرت ايتريوم ppnls fpps بیت کویین ، پرویت کد انت ماینر ماینرz9 ماینرa3 کوین یاب استخراج،بیتکوین،antminer s9 btcp 51% واتس ماینر m3 بات تلگرام استخراج سیاکوین، siacoin، ماينر، بيتكوين، etn x3 750 ti decred انتخاب سخت افزار استخراج
...