انواع کیف پول ارز دیجیتال

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
122 بازدید
سوال شده آبان 19, 1397 توسط ahadi Newbie (10 امتیاز)
ویرایش شده آبان 19, 1397 توسط ahadi

انواع مختلفی از کیف پول ارز دیجیتال وجود دارد که هر کدام از شیوه‌‌ای خاص برای ذخیره و نیز ارایه دسترسی به کاربر برخوردارند. کیف‌های پول ویژه ارز دیجیتال را می‌توان به سه دسته مجزا یعنی نرم‌افزاری (Software)، سخت‌افزاری (Hardware) و کاغذی (Paper) تقسیم‌بندی کرد. کیف پول نرم‌افزاری نیز به سه دسته ویژه رایانه (Desktop)، همراه (Mobile) و آنلاین (Online) تقسیم می‌شوند.

ا. کیف پول نرم‌افزاری ویژه رایانه

این نوع کیف پول از وب دانلود شده و بر روی رایانه یا لپ‌تاپ نصب می‌شود. دسترسی به محتوای این کیف پول صرفا از طریق رایانه‌ای که بر روی آن نصب شده امکان‌پذیر است. این نوع کیف پول یکی از بالاترین سطوح امنیت را دارد، اما اگر رایانه شما هک شود و یا ویروسی شود، این احتمال وجود دارد که همه موجودی خود را از دست دهید.

۲. کیف پول نرم‌افزاری آنلاین

این نوع کیف پول ارز دیجیتال بر روی سرورهای ابری اجرا می‌شود و از هر جایی از طریق رایانه، گوشی یا وسایل دیگر این چنینی در دسترس است. با وجود اینکه دسترسی به این نوع کیف پول ارز دیجیتال ساده‌تر است، کلید خصوصی و کلید عمومی آن در اختیار یک شخص ثالث است که همین مساله زمینه هک شدن آن توسط هکرهای اینترنتی را فراهم می‌سازد.

۳. کیف پول نرم‌افزاری همراه

این نوع ارز دیجیتال بر روی اپلیکیشنی ویژه بر روی گوشی عمل می‌کند. این نوع کیف پول از یک جهت بسیار کاربردی است و آن هم اینکه در هر جایی که به گوشی و اینترنت دسترسی داریم، می‌توان به آن هم دسترسی داشت.

۴. کیف پول سخت‌افزاری

این نوع کیف پول ارز دیجیتال با کیف پول نرم‌افزاری تفاوت دارد، زیرا کلیدهای خصوصی کاربر در آن بر روی یک سخت‌افزار نظیر یپ‌اس‌بی ذخیره می‌شود. با وجود اینکه کیف پول سخت‌افزاری تراکنش مورد نظر (انتقال ارز دیجیتال) را به صورت آنلاین انجام می‌دهند، اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند که همین امر سبب افزایش امنیت آن می‌شود. کیف پول سخت‌افزاری با برخی رابط‌های تحت وب سازگار بوده و می‌تواند ارزهای مختلفی را در خود جای دهد. افزون بر این، انجام تراکنش با این نوع کیف پول آسان است. کافی است کاربر کیف پول خود را به رایانه (یا مشابه آن) متصل به اینترنت وصل کند و سپس رمز خود را وارد و مقدار مورد نظر از ارز دیجیتال را ارسال کند. کیف پول سخت‌افزاری امکان ذخیره ارز دیجیتال به صورت آنلاین و حفاظت از آن دربرابر خطرات فضای آنلاین را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. مانند لجر نانو اس (Ledger Nano S)که کیف پول سخت‌افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال است که در پایین همین مطلب برای شما توضیح داده ام

۵. کیف پول کاغذی

استفاده از کیف پول کاغذی برای ذخیره ارز دیجیتال بسیار ساده است و در عین حال از سطح امنیت بالایی نیز برخوردار است. عبارت کیف پول کاغذی به معنای نسخه فیزیکی (کاغذی) و یا پرینت شده از کلیدهای عمومی و خصوصی است و در عین حال به نرم‌افزارهایی نیز اشاره دارد که برای ایجاد کلید عمومی و کلید خصوصی و سپس پرینت آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کیف پول کاغذی بسیار ساده است. انتقال بیت کوین و یا هر نوع ارز دیجیتال دیگر به حساب شما از طریق انتقال این مقدار پول از کیف پول نرم‌افزاری به نشانی عمومی مندرج بر روی کاغذ پرینت شده صورت می‌گیرد. اگر هم قصد خارج کردن پول را داشته باشید،‌کافی است آن را از کیف پول کاغذی‌‌تان به کیف پول‌ نرم‌افزاری منتقل کنید. این فرآیند که گاهی «سوییپینگ» (Sweeping) نیز نامیده می‌شود، می‌تواند به صورت دسترسی (با وارد کردن دستی کلید خصوصی) و یا با اسکن کردن کیوآرکد (QR code) مندرج روی کیف پول کاغذی صورت گیرد.

................

امنیت در کیف پول ارز دیجیتال

میزان امنیت هر کیف پول ارز دیجیتال با دیگری متفاوت است و در واقع به عوامل متفاوتی بستگی دارد. نوع کیف پول (ویژه رایانه، همراه، آنلاین، کاغذی و سخت‌افزاری) و شرکت ارایه دهنده آن از مهم‌ترین معیارهای تعیین کننده امنیت یک کیف پول ارز دیجیتال هستند. به طور کلی باید بدانید که یک سرور وب محیط به مراتب پرریسک‌تری برای نگهداری بیت کوین یا هر نوع ارز رمزگذاری شده دیگر، نسبت به شیوه آفلاین به شمار می‌رود. کیف‌های پول آنلاین ممکن است ایراداتی داشته باشند و هکرها از این مشکلات فنی سواستفاده کرده و موجودی شما را بدزدند. در مقابل، کیف‌های پول آفلاین قابل هک نیستند، زیرا به اینترنت وصل نیستند و امنیت آنها به واسطه بستگی ندارد.

کیف پول آنلاین آسیب‌پذیری بالاتری داشته و بیشتری در معرض حملات هکرها قرار دارد. با این وجود در هنگام استفاده از هر نوع کیف پول باید یک سری موارد امنیتی را مد نظر قرار داد. همچنین باید به یاد داشته باشید که فارغ از نوع کیف پولی که استفاده می‌کنید، در صورت گم کردن کلیدهای خصوصی، موجودی آن را نیز از دست می‌دهید. همچنین اگر کیف پول ارز دیجیتال شما هک شود و موجود‌تان به حساب یک هکر واریز شود،‌ هیچ راهی برای بازگرداندن و لغو تراکنش صورت گرفته وجود ندارد. به همین دلیل باید به شدت مراقب باشید............

چند توصیه امنیتی برای کیف پول ارز دیجیتال

از کیف پول خود نسخه پشتیبان بگیرید

بهتر است فقط مقدار اندکی از ارز دیجیتال را برای استفاده روزمره آنلاین خود بر روی رایانه و یا گوشی خود نگه دارید و بیشتر دارایی خود از ارز دیجیتال را در محیطی با امنیت بالاتر حفظ کنید. گزینه‌های موجود برای ذخیره سرد (یا آفلاین) نظیر لجر نانو اس و یا کاغذ می‌تواند موجودی شما را از مشکلات ناشی از خرابی رایانه حفظ کرده و امکان بازیابی کیف پول را در صورت گم‌شدن و یا سرقت فراهم سازد. واقعیت این است که کیف پول آنلاین همیشه ریسک‌هایی بیشتری به همراه دارد.

نرم‌افزار خود را به‌روزرسانی کنید

نرم‌افزار خود را به روز نگه دارید تا بیشترین میزان امنیت را در اختیار داشته باشید. نه تنها باید نرم‌افزار کیف پول خود را به روز کنید، بلکه باید نرم‌افزار روی رایانه یا گوشی نیز باید به روز شود.

لایه‌های امنیتی بیشتری اضافه کنید

هر قدر کیف پول ارز دیجیتال شما لایه‌های بیشتری داشته باشد، بهتر است. تعیین گذرواژه طولانی و پیچیده و اطمینان حاصل کردن از اینکه برای هر برداشتی نیاز به وارد کردن گذرواژه است، پیش نیاز به شمار می‌رود. از کیف‌های پولی استفاده کنید که از اعتبار خوبی نزد کاربران برخوردارند و لایه‌های امنیتی بیشتری نظیر تایید دومرحله‌ای هویت را داشته باشند. شاید هم بخواهید از کیف‌پولی استفاده کنید که امکان تراکنش را با تایید یک یا چند کاربر دیگر فراهم کنند. این کیف‌های پول در اصطلاح multising‌ نامیده می‌شوند که مخفف عبارت «چند امضایی« (multi signature) است. دو کیف پول آرموری (Armory) و کوپی (Copay) از جمله آنها به شمار می‌روند.

...............

امیدوارم برای شما مفید بوده باشه.

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده آبان 19, 1397 توسط ahadi Newbie (10 امتیاز)
 
بهترین پاسخ

خب توصیه ما استفاده از لجر نانو اس ledger nano s که در پایین توضیحاتی رو راجبش گذاشتم براتون این کیف پول در ایران قابل تهیه است اما باید از جاهای مطمعن خریداری بشه

لجر نانو اس (Ledger Nano S): کیف پول سخت‌افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال

هر کاربر در دنیای ارز دیجیتال باید ارز خود را در جایی مطمئن نگهداری کند. کیف پول دیجیتال می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد که یکی از ایمن‌ترین آنها، کیف پول سخت‌افزاری یا کیف پول سرد (آفلاین) است. در این شیوه،ارز دیجیتال کاربر بر روی سخت‌افزاری که در اختیار خودش قرار دارد به صورت آفلاین و بدون نیاز به اینترنت نگهداری می‌شود. لجر نانو اس (Ledger Nano S) یکی از بهترین گزینه‌های سخت‌افزاری برای ذخیره ارز دیجیتال به شمار می‌رود.

لجر نانو اس یکی از بهترین و شناخته‌شده ترین کیف‌های پول سرد در دنیای ارز دیجیتال است که قابلیت‌های متعددی نیز دارد. اصلی‌ترین مزایای این کیف پول سخت‌افزاری را باید در این دانست که در حال حاضر ارزان‌ترین محصول دارای صفحه نمایش در میان رقبا به شمار می‌رود و همچنین نصب آن آسان بوده و می‌توان آن را بر روی هر رایانه شخصی مورد استفاده قرار داد. گفتنی است این محصول در میان کاربران بیت کویین نیز محبوبیت بالایی دارد.

لجر نانو اس با دو محصول دیگر شرکت لجر، یعنی لجر نانو (Ledger Nano) و لجر اچ‌دابلیو۱ (Ledger HW.1) متفاوت است، زیرا از یک صفحه نمایش برخوردار است. به این ترتیب از این سخت‌افزار می‌توان همانند دو رقیب اصلی‌اش، یعنی کیپ کی و ترزور (TREZOR) حتی بر روی رایانه‌های آلوده به بدافزار نیز استفاده کرد.

مزایای لجر نانو اس برای ذخیره ارز دیجیتال

دگمه فیزیکی: لجر نانو اس (درست همانند ترزور) دارای ۲ دگمه فیزیکی است که سبب افزایش امنیت آن می‌شود. کاربر برای تایید پرداخت خود باید هر دو دگمه فیزیکی را به صورت همزمان فشار دهد. از آنجا که هیچ هکری نمی‌تواند دگمه فیزیکی را فشار دهد، پرداخت‌هایی با امنیت بالا خواهید داشت و فرد دیگری نمی‌تواند به حساب شما دسترسی یابد.

رمز: لجر نانو اس در هنگام نصب از کاربر می‌خواهد یک کد رمز را ایجاد کند. با کمک این کد می‌توانید در صورت گم کردن دستگاه، جلوی از دست دادن ارز دیجیتال ذخیره شده در آن را بگیرید. اگر دستگاه لجر نانو اس شما دست یک غریبه افتاد، بدون وارد کردن این کد ۴ رقمی نمی‌تواند از ارز دیجیتال موجود در آن استفاده کند. اگر کاربر سه بار این رمز را به شکل نادرست وارد کند، دستگاه محتویات خود را پاک می‌کند.

ذخیره آفلاین: یکی از اصلی‌ترین مزایای کیف پول سرد یا همان ذخیره سخت‌افزاری ارز دیجیتال این است که در محیط آنلاین قرار ندارند و در نتیجه محتوای آن از دست هکرهای احتمالی در امان است.

صفحه نمایش: در هنگام راه‌اندازی لجر نانو اس، این دستگاه یک عبارت ویژه بازیابی را به شما می‌دهد. این عبارت در واقع نسخه پشتیبانی از این کیف پول است. در کیف پول آنلاین، عبارت بازیابی روی صفحه نمایش (رایانه یا گوشی) نمایش داده می‌شود. اما این امر می‌تواند مشکل‌ساز شود زیرا به خاطر آنلاین بودن شما، فردی ممکن است گوشی شما را هک کرده و این عبارت بازیابی و در نتیجه ارز دیجیتال ذخیره شده شما را سرقت کند. اما لجر نانو اس این عبارت را به صورت آفلاین ایجاد و بر روی صفحه نمایش خود درج می‌کند و در نتیجه از خطر احتمالی هکرهای آنلاین در امان خواهد بود.

داشتن صفحه نمایش همچنین سبب می‌شود تایید پرداخت ساده‌تر (از کیف پول بدون صفحه نمایش) باشد، زیرا مقدار ارز دیجیتالی انتقالی و نشانی را نمایش می‌دهد. همچنین به لطف وجود این صفحه نمایش، از این کیف پول سخت‌افزاری ارز دیجیتال می‌توان بر روی هر رایانه آلوده به بدافزار نیز استفاده کرد، یعنی مشابه کارکردی که کیپ‌کی (KeepKey) و ترزور (TREZOR) دارند.

324 سوال

561 پاسخ

327 دیدگاه

6,246 کاربر

به بخش پرسش و پاسخ تخصصی سایت ماینینگ باکس خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه در حوزه بیتکوین و کریپترکارنسی ها.


لطفا قوانین سایت را مطالعه فرمایید.

با سپاس
MiningBox

محبوب ترین برچسب ها

ماینینگ دستگاه استخراج بیت کوین استخراج استخر استخراج antminer s9 استخراج بیتکوین بیت کوین، بیت کوین مبتدی انتماینر s9 کارت گرافیک 8 گیگ کارت گرافیک رمزارز ماینینگ، کارت گرافیکی کیف پول پنل استخراج از طریق cpuو gpu antminer ایتریوم نرم افزار pool اموزش، سرمایه گذاری بررسی آنتایم ماینینگ ، نحوه واریز کوین ها از استخر به کیف پول،مبتدی ریگ اتریوم بلاکچین تریدکردن آموزش دستگاه استخراج بیت کوین ،برق مصرفی ماینینگ،استخراج، استخراج کوین خرید بیتکوین مادربورد کنترل پنل استخراج مونرو، استخراج بیت کویین کیف‌پول نسبت قیمت و بیشترین بازدهی مونرو کلود مایینیگ نصب mining pool کاهش،هش،ریت سیاکوین a3 استخراج با کارت گرافیکی، تجربه ( ، )اطلاعات، تجربیات بیتکویین،لایت کویین dual mining هش ریت، درامد معاملات ارزی ارزشگذاری بهترین کارت گرافیک کسب بیتکوین استخراج،ماینینگ،ماینر،بیت کوین،بهترین دستگاه،پول antminer، برق مصرفی antminer a3 ماینینگ ، کارت گرافیک ماینر گیت zclassic نرم افزار ماینینگ،سیستم عامل ماینینگminergate،ethos، دستگاه استخراج اتریوم بهترین قطعات برای استخراج اتریوم d3 اعتماد، پشتوانه antminer s7 تامین برق هش ریت، ماینرینگ استخراج.org سختی استخراج exchanger کوین استخراج زیکش لایت کوین s9 ایتریم کلاسیک قدرت ايتريوم ppnls fpps بیت کویین ، پرویت کد انت ماینر ماینرz9 ماینرa3 کوین یاب استخراج،بیتکوین،antminer s9 btcp 51% واتس ماینر m3 بات تلگرام استخراج سیاکوین، siacoin، ماينر، بيتكوين، etn x3 750 ti decred انتخاب سخت افزار استخراج
...