بعضی از لغات استفاده شده در حوزه رمزارزها

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
105 بازدید
سوال شده آذر 23, 1396 در بلاکچین توسط variety jones Newbie (10 امتیاز)
بعضی از لغات استفاده شده در حوزه رمزارزها

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

1 پاسخ

0 دوستدار 0 امتیاز منفی
پاسخ داده شده آذر 23, 1396 توسط variety jones Newbie (10 امتیاز)
رمزنگاری(Cryptography) استفاده از ریاضیات برای ایجاد کد‌ها یا حروف رمزی که می‌تواند برای پنهان کردن اطلاعات استفاده شود. این به عنوان مبنایی برای مسائل ریاضی است که جهت تایید و امنیت نقل و انتقالات ارزها استفاده می‌شود.
آدرس(Address) شما برای ارسال و دریافت یک ارز روی شبکه نیاز به یک آدرس دارید که بوسیله آن می توانید نقل و انتقال انجام دهید،آدرس ها معمولا شامل یک سری حروف و اعداد هستند که همچنین می توانند به صورت یک QR کد هم در بیایند.
امضا (Signature) یک مکانیزم ریاضی است که برای اثبات مالیک فرد استفاده می شود امضا شامل کد های خصوصی و عمومی است که گواهی است برای نقل و انتقال از یک آدرس خاص که برای هر نقل و انتقال منحصر است.
تایید (Confirmation) هر تراکنشی که انجام میشود باید توسط اعضای شبکه تایید شود تا تراکنش با موفقیت انجام شود و به بلاک اضافه شود هر چه تعداد تایید ها بیشتر باشد ایمن تر است و احتمال برگشت آن کمتر است. بلاک(Block) یک بلاک شامل تراکنش های بسیار زیادی است که پس از تایید(تایید به وسیله استخراج(ماین)انجام می شود) به زنجیره بلاک افزوده می شود.   
کلید خصوصی    (Private Key) یک رشته از اعداد و حروف است، با استفاده از کلید خصوصی و امضا شما می توانید ارز مورد نظر را که در کیف پولتان است خرج کنید اگر از کیف پول نرم افزاری استفاده می کنید کلید های خصوصی روی کامپیوتر شما  ذخیره می شوند و اگر از کیف پول تحت وب استفاده می کنید کلید خصوصی در سرورهای آن سایت قرار دارند.کسی که کلید خصوصی را در دست دارد صاحب ارز است و می تواند آن را خرج کند پس نباید آنها را آشکار کرد.
کلیدعمومی (Public Key) یک رشته از اعداد و حروف است که در معرض اطلاع همگانی است و با استفاده از کلید خصوصی رمزگشایی می شود تا بتوان نقل و انتقال انجام داد،در واقع کلید عمومی همان آدرس است.
هش(Hash) یک فرآیند ریاضیاتی است که مقدار متغیری از داده‌ها را گرفته و یک خروجی کوتاه‌تر با طول ثابت ایجاد می‌کند. یک تابع هشینگ دو ویژگی مهم دارد. اول، دشواری ریاضیاتی برای کار روی ورودی اصلی با نظر به خروجی است. دوم اینکه حتی کوچکترین تغییر در بخشی از ورودی یک خروجی کاملا متفاوت ایجاد خواهد کرد

326 سوال

561 پاسخ

327 دیدگاه

6,338 کاربر

به بخش پرسش و پاسخ تخصصی سایت ماینینگ باکس خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه در حوزه بیتکوین و کریپترکارنسی ها.


لطفا قوانین سایت را مطالعه فرمایید.

با سپاس
MiningBox

محبوب ترین برچسب ها

ماینینگ دستگاه استخراج بیت کوین استخراج استخر استخراج antminer s9 استخراج بیتکوین بیت کوین، بیت کوین مبتدی انتماینر s9 کارت گرافیک 8 گیگ کارت گرافیک کیف پول رمزارز ماینینگ، کارت گرافیکی پنل استخراج از طریق cpuو gpu antminer ایتریوم نرم افزار pool اموزش، سرمایه گذاری بررسی آنتایم ماینینگ ، نحوه واریز کوین ها از استخر به کیف پول،مبتدی ریگ اتریوم بلاکچین تریدکردن آموزش دستگاه استخراج بیت کوین ،برق مصرفی ماینینگ،استخراج، استخراج کوین خرید بیتکوین مادربورد کنترل پنل کاهش،هش،ریت استخراج مونرو، هش ریت، درامد استخراج بیت کویین کیف‌پول معاملات ارزی نسبت قیمت و بیشترین بازدهی مونرو کلود مایینیگ نصب mining pool سیاکوین a3 استخراج با کارت گرافیکی، تجربه ( ، )اطلاعات، تجربیات بیتکویین،لایت کویین dual mining ارزشگذاری بهترین کارت گرافیک کسب بیتکوین استخراج،ماینینگ،ماینر،بیت کوین،بهترین دستگاه،پول antminer، برق مصرفی antminer a3 ماینینگ ، کارت گرافیک ماینر گیت zclassic نرم افزار ماینینگ،سیستم عامل ماینینگminergate،ethos، دستگاه استخراج اتریوم بهترین قطعات برای استخراج اتریوم d3 اعتماد، پشتوانه antminer s7 تامین برق هش ریت، ماینرینگ استخراج.org سختی استخراج exchanger کوین استخراج زیکش لایت کوین s9 ایتریم کلاسیک قدرت ايتريوم ppnls fpps بیت کویین ، پرویت کد انت ماینر ماینرz9 ماینرa3 کوین یاب استخراج،بیتکوین،antminer s9 btcp 51% واتس ماینر m3 بات تلگرام استخراج سیاکوین، siacoin، ماينر، بيتكوين، etn x3 750 ti decred انتخاب سخت افزار استخراج
...